Przewodnik po Neapolu

Ischia - zielona wyspa kąpielisk, gorących źródeł i leczniczych piasków, największa z wysp w Zatoce Neapolitańskiej, zbudowana ze skał wulkanicznych 


Amatorzy samotnych spacerów mogą wędrować po górzystych terenach w głębi lądu, a miłośnicy roślin odwiedzić zachwycający ogród La Mortella. Warto zarezerwować połowę dnia na wspinaczkę na ponad 600-metrowy szczyt Epomeo, można też odwiedzić muzeum morskie i zamek aragoński.

Ischia to idealne miejsce dla tych, którzy chcą poleżeć na plaży, lubią piesze wycieczki i nocne zabawy, a jednocześnie  nie chcą  oddalać się od Neapolu i Zatoki.

Miejsca, które warto dopisać do trasy wycieczki to:

Casamicciola Terme
położone w zachodniej części wyspy uzdrowisko z licznymi hotelami i dwiema plażami;
 


Lacco Ameno
malownicze miasteczko z plażą i źródłami najbardziej radioaktywnej wody leczniczej we Włoszech;  
oferuje widok na morze, mnóstwo knajpek i kafeterii i  przystań jachtową. Najładniejszą na wyspie plażą jest Spiaggia San Montano, która położona jest pomiędzy dwoma zboczami gór. Na prawym zboczu, na tarasach umiejscowiony jest Park Negombo. Niezwykłym elementem przyrody jest malowniczy i bardzo fotogeniczny Grzybek w Lacco Ameno, który wyłania się  z morza.
 


La Mortella
zachwycający  ogród założony przez przez nieżyjącego już angielskiego kompozytora Williama Waltona. W ogrodzie rośnie około 3000 rzadkich i egzotycznych roślin wyeksponowanych pośród skał, naturalnych strumieni i innych sztucznie utworzonych zbiornikach wodnych, wzbogaconych o rzeźby i różne elementy architektoniczne.  W pobliżu wejścia stoi szklarnia, która  ochrania  największą lilię wodną na świecie Victoria amazonica. Niedaleko szklarni, w  herbaciarni z tarasami rozbrzmiewa muzyka Waltona.  Z ogrodów roztacza się przepiękny widok na Zatokę Neapolitańską oraz port Forio. 

 

Forio
położone nad małą zatoczką szybko rozwijające się letnisko Ischii z ładnymi plażami.
 


Sant' Angelo
podczas powrotu  z góry koniecznie trzeba odwiedzić maleńką wioskę rybacką z bardzo ładną plażą, która  położona jest  na wąskim przesmyku prowadzącym na wysepkę w południowej części Ischii.

Klify, plaże i turkusowa woda to idealne miejsce na odpoczynek i pływanie.  W wiosce znajduje się mały port dla rybaków i turystów. Istnieje możliwość wypożyczenia  łódki lub pontonu.

Cała osada jest  rozlokowana są na skarpie, więc trochę wysiłku trzeba włożyć w chodzenie  po schodach i wąskich uliczkach, które biegną do góry i w dół.  W zamian, w nagrodę otrzymujemy widoki wielu interesujących układów architektonicznych  z budynków, które wdzierają się w urwiste zbocze.